רשומות אחרונות
25 באוגוסטמצגות בימר בעברית
24 באוגוסטבני־המחצית: מודל לבניית חדר איימס הוביטי
5 באוגוסטHi, I’m looking for a Welsh speaking language exchange partner
עיון בארכיון הרשומות
קריאת רשומה אקראית
מצגות בימר בעברית
25 באוגוסט, 2018

לפני שנתחיל, שתי מילים על לאטך (LaTeX) ובימר (Beamer):

  • לאטך היא מערכת לסידור (במובן של typesetting, סידור דפוס) מסמכים שיש בה הפרדה ברורה בין התוכן והמבנה ובין העיצוב. בניגוד ל־Word, ששם התוכן, המבנה והעיצוב מעורבבים באופן מסורבל, לאטך מאפשרת כתיבה של קבצים נקיים בפורמט טקסט פשוט (plain text), כשהמבנה מוגדר בעזרת פקודות והעיצוב מופרד. דרך עבודה כזאת — שלוקחת קבצי טקסט פשוט, מעבדת אותם ומפיקה פלט (בדרך כלל בפורמט PDF) — מאפשרת נוחות וגמישות יוצאות מהכלל. יש חבילות הרחבה ללאטך לכל מטרה שאתם יכולים לדמיין.
  • בימר היא חבילה ללאטך שנועדה ליצירה של מצגות. היא ממש מוצלחת, במיוחד עם הערכה המינימליסטית Metropolis.

עכשיו אפשר להתחיל. „הגביע הקדוש” של שימוש בלאטך בעברית הוא יצירה של מצגות עבריות בעזרת בימר. בעוד שעבור מסמכים שמיועדים להדפסה קיימים מספר פתרונות שפותחו במהלך השנים, התמיכה בכתיבה בעברית בבימר לקתה בחסר. עבור ההרצאה שלי בכנס מיתופיה 2018, שהתקיים לפני יומיים, הייתי צריך להכיר מצגת עברית. לכן, מצאתי פתרון שלעניות דעתי ולמיטב ידיעתי הוא הטוב והעדכני ביותר. הנה המצגת והנה קוד המקור שלה בלאטך.

כדי שלא רק אני אהנה מהתענוג, יצרתי מצגת בבימר שמסבירה על יצירת מצגות בבימר… היא לא מיועדת להקרנה (יש יותר מדי טקסט בכל שקופית), אלא לקריאה מהמסך. הנה המצגת המקומפלת והנה קוד המקור שלה, שממנו אפשר ללמוד איך היא בנויה ולהתבסס עליו ליצירה של מצגות עבריות חדשות.

הדף הראשון של המצגת