פוסט ראשון

זהו דף מהאתר מילים דיגיטליות.
חזרה אל: הצומת האופטי · Chiasma Opticum.
תאריך פרסום: 12005-09-11 (HE)
קטיגוריות: כללי
תצוגה:
  • 🦉 💡
  • 📖 🎨

אתר חדש. ריח של פלסטיק.

בשונה ממילים דיגיטליות, שעיקרו וורבלי-טקסטואלי, האתר הזה הוא ויזואלי: אסופה דינמית (במובן זה שאחת לכמה זמן נוספות תמונות) של תצלומים שאני מצלם. העולם שמולו עובדים שני האתרים שונה: בעוד שהאתר האח מתמקד בעולם כפי שהוא מתקיים בתודעתם של בני־האדם פנימה (שפה), הרי שזה מתמקד באובייקטים חיצוניים בעולם. עד כמה באמת ניתן להפריד בין השניים - עד כמה באמת “עץ” הוא “עץ” עד שהוא לא נתפס בתודעתו של אדם ומוגדר בשפתו כמנוגד לדברים אחרים (האסוציאציה המתבקשת היא העקרון הסגמנטציה שמציג דה סוסיר לעולם הקונספטואלי, האמורפי, על־ידי יחידות צליליות. הציור של שני העננים המחולקים בקווים חדים) - זו שאלה מרתקת, מהיותר מעניינות וחשובות. בכל מקרה, התוצאה הישירה של האופי השוני של האתרים היא שכאן תמצאו הרבה פחות מלל והרבה יותר kb… אני מניח שזה יהיה הפוסט עם הכי הרבה מלל.

בעניין אחד, לא הרבה השתנה מאז זה: אני עדיין לא אוהב הקדמות… לא ארחיב יותר. מידע נוסף יש בדף “על האתר“.במסגרת החידוש של האתר, תוכן הדף מועתק כאן למטה.

בתקווה שתהנו ובקצת התרגשות ששמורה לדברים חדשים ^_^,
יהודה


על האתר

“הצומת האופטי” הוא פוטובלוג, כלומר: אתר בפורמט בלוג שמתמקד בתמונות מצולמות. מקור השם הוא בצומת האופטי (Optic chiasm) במוח. השם ה”מקצועי” יותר הוא “תצלובת הראיה”, אבל בשימוש בו אובדת כל הפואנטה שבשם. תודה לעדי גלבוע על הרעיון לשם ^_^.
באופן טבעי, רוב התמונות הן מירושלים, שם אני גר.

שאלות ותשובות

האם יהיה קשר בין האתר הזה, הצומת האופטי, לבין האתר מילים דיגיטליות?

לא ממש. כלומר, כשזה יהיה במקום אשבץ קישורים מאתר אחד לשני, אבל אלו שני אתרים נפרדים. ההגיון שביצירת שני אתרים מובן מאליו: אלו שני תחומים שונים, כתיבה וצילום, שלפעמים מעניינים אנשים שונים. כך מושגת חלוקה של החומר בין האתרים.

למה לא לצפות מהאתר?

קיימות גרסאות ברזולוציה יותר גבוהה?

כן. רוב התמונות הן כאלו שהקטנתי או גזרתי מהן את החלק הרלוונטי בלבד.עדכון: בחידוש של האתר השתמשתי בתמונות ברזולוציה המקורית, ולא בגרסה המוקטנת. אני שומר אצלי גרסאות מלאות ונסיונות שלא נכנסו לאתר (בדרך־כלל אני מצלם כל תמונה כמה פעמים, באופנים שונים, ובוחר את התוצאה הטובה מכולן). אם זה חשוב לכם, תוכלו לקבל את אותן גרסאות בדואל.

למה לפעמים האתר נורא איטי? למה לפעמים האתר לא זמין?

האתר רץ ממחשב אישיגם זה השתנה מאז. עכשיו האתר רץ על שרת של חברת אחסון., עם קצב־העלאה לא גבוה מאוד. המחשב לא מחובר לרשת לרשת ב־99.9% של uptime: לפעמים החיבור מתנתק, לפעמים צריך לעשות reboot.

האם התמונות ערוכות?

אלא אם מצויין אחרת, כל התמונות מצולמות as-is. אני לא עורך אותן דיגיטלית, ולא משנה את האובייקט המצולם כך שיתאים לצילום. (דיון פסאודו-פוסט-מודרני בהיות הצופה מגדיר את המציאות - היחסית - זה נחמד, אבל הבנתם את הכוונה…). לא יותר מחיתוך של החלק הרלוונטי מתמונה גדולה יותר.

באיזו מצלמה התמונות מצולמות?

Canon PowerShot A520זה תקף רק לתמונות הישנות.. תודה ל־Jun על ההמלצה ^^.