מג׳דרה

זהו דף מהאתר מילים דיגיטליות.
חזרה אל: מתכונים.
תאריך פרסום: 12020-01-29 (HE)
תצוגה:
  • 🦉 💡
  • 📖 🎨
תוכן עניינים:

מג׳דרה פשוטה וטעימה. מכינים בשני סירים ובמחבת.

1. הרכיבים

1.1. האורז

לי הכי טעים במג׳דרה אורז פרא מעורבשילוב של אורז מלא (חום), אורז אדום ואורז בר, שלמעשה אינו אורז בכלל במובן הבוטני. למידע נוסף.: הוא מתאים גם בטעם שלו, שיותר מורכב מאורז מסוג אחד, וגם במרקם שלו. בוררים, שוטפים ומשרים, ואז מבשלים עד שכל המים נספגים. תצטרכו יותר כוסות מים מכוסות אורז. כמה בדיוק? הכי טוב להתחיל באיזה כוס ורבע לכוס אורז ולהוסיף תוך כדי כמה שצריך עד שהכל רך מספיק. לא נורא אם אורז הבר קצת מאבד צורה, הוא עדיין מוסיף לטעם.

1.2. העדשים

חצי עדשים ירוקים וחצי כתומים. הירוקים שומרים על הצורה שלהם בבישול והאדומים מאבדים אותה ומוסיפים לטעם ולמרקם כך שהתוצאה הסופית גם עשירה ומגוונת יותר מסוג אחד של עדשים וגם עם מרקם מעניין: לא עיסה מוּשִׂית מצד אחד ולא עדשים אחד־אחד יבשים. מבשלים באותה כמות של כוסות מים לכוסות עדשים.

1.3. הבצל

בניגוד לשני הרכיבים הקודמים, שאפשר להכין לכמה ימים ולחסוך בטרחה של הכנת אוכל חדש כל יום, את הבצל אני מעדיף להכין כל יום כי נראה לי שהוא נשמר פחות טוב. יכול להיות שאני טועה וכן אפשר לשמור אותו לכמה ימים.

חותכים שלושה בצלים לחתיכות די קטנות אבל לא קטנטנות. מוסיפים כמות של שמן־זיתאני לא יכול להגיד כמה בדיוק כי את זה אני עושה לפי העין. עדיף להתחיל בפחות מדי ולהוסיף יותר אם צריך מאשר שיצא בצל שמנוני מדי. ואת התבלינים ומטגנים קלות עד שהבצל מתחיל להיות שקוף. אני מטבל בכפית לא גדושה של מלח, שתי כפיות פפריקה, כפית קארי מסאלה וכפית ראס אל חנות או חווייג׳ למרק. זה יוצא מאוד מתובל; אפשר לשים פחות מהתבלינים, או להשאיר מתובל אבל לשים פחות מהבצל בכל מנה.

אפשר גם להוסיף שיני שום חתוכות קטן בנוסף או במקום אחד הבצלים. חשוב לחתוך קטן כדי שלא יהיה לשום טעם חי וחריף מדי שאמנם הוא מאוד טעים אבל פחות מתאים לתבשיל כזה.

2. הכל ביחד

מגישים בכמות שווה של אורז ועדשים, ומוסיפים בצל לפי הטעם. אפשר גם לרטב במעט טחינה, אבל צפו לזה שאם תערבבו זה יעשה מהכל בלילה אחת אפרפרה־חומה לא ברורה אם כי טעימה…

מאוד מתאים לחתוך חתיכות קטנות קטנות של אצת נורי לסושי ולפזר על המנה. זה גם טעים וגם יפה.

הכי טעים זה לאכול טרי, כמובן, אבל כדאי להכין כמות גדולה יותר ולשמור בסירים נפרדים.